اطلاعيه اطلاعيه .

اطلاعيه

طراحي سايت يكپارچه چيست؟

مفهوم تاكيد يا تسلط، رابطه اي نزديك با مفهوم يكپارچه دارد. تاكيد به جاي تكيه كردن بر اجزاي مختلف يك طرح در جهت تناسب داشتن با يكديگر، باعث مي شود يكي از اجزاي توجه ناظر را به خود جلب كند. وقتي در حال طراحي سايت شركتي يك قالب صفحه وب هستيد، اغلب مي خواهيد يكي از اجزاي متن يا قالب، برجسته به نظر برسد. اين ممكن است يك دكمه باشد كه بخواهيد كاربرانتان فشار دهند يا يك پيغام خطا كه مي خواهيد آنها بخوانند. يكي از روشهايي كه مي توانيد براي دستيابي به اين موضوع به كار ببريد اين است كه جزء مورد نظر خود را در نقطه اي مركزي قرار دهيد."نقطه مركزي" هر جايي روي صفحه است كه به جاي تلفيق با ساير اجزاي صفحه و به آن پيوستن،توجه ناظر را به خود جلب كند.

1-جايگزيني
اگر چه محدوديت هاي طراحي سايت شركتي اجازه چنين كاري را نمي دهند، اما مركز يك تركيب نقطه اي است كه كاربران اول به آن نگاه مي كنند و بهترين مكان براي به وجود آوردن تاكيد است.هر چه يك قسمت از مركز دور باشد در نگاه اول كمتر احتمال دارد مورد توجه قرار گيرد.

2-دنباله
دنباله مفهومي است به اين معنا كه هر وقت چشم ها شروع به حركت در يك سمت كنند، تمايل دارند كه در طي آن مسير بروند تا يك ويژگي يا چيز قابل توجه ببينند."دنباله معمول  ترين روشي است كه طراحان از آن براي ايجاد يكپارچگي در يك طرح بندي استفاده مي كنند و به صورت پيش فرض حاشيه سمت چپ عنوان ها،خط عمودي را نشان مي دهد كه در سمت چپ بدون اينكه هيچ طرحي استفاده شود، مستقيم به سمت پايين مي رود. روش ساده ديگري براي بسط اين مفهوم، استفاده قانون سه گانه ها براي قرار دادن ساير اجزا در طول خطوط Grid شماست.

3-كناره گيري
همان گونه كه نزديكي به ما كمك مي كند تا يكپارچگي را خلق كنيم،كناره گيري هم تاكيد را در يك طرح،بهبود مي بخشد.قسمتي كه از اطرافش برجسته تر به نظر برسد معمولا توجه خود را جلب مي كند.

4-تناقص
 تناقص كنار هم قرار دادن اجزاي گرافيكي متفاوت و معمول ترين روش براي تاكيد در يك طرح بندي است. مفهوم تناقص ساده است: هرچه بين يك جزء گرافيكي و محيط اطراف بيشتر باشد،آن جزء گرافيكي و محيط اطراف بيشتر باشد، آن جزء برجسته تر به نظر مي رسد. تناقص را مي توان با استفاده از رنگ هاي متفاوت و اندازه و شكل هاي متنوع به وجود آورد.

سايت Woot، يك وب سايت تجاري كه مي باشد كه هر روز فقط يك كالا را مي فروشد. محصولات شركت Woot  كه مي خواهند بفروش برسند،به صورت روزانه تغيير مي كند. نكته ديگري كه توجه شمارا جلب مي كند گزينه I want one  است، رنگ اين گزينه تنها قسمتي است كه با ساير قسمت ها فرق دارد،وقتي اين دكمه روي پيش زمينه سفيد قرار بگيرد، دو عامل انزوا و تناقص باعث مي شود مورد تاكيد قرار گيرد.

5-تناسب
يكي از جالب ترين راه ها براي به وجود آوردن تاكيد در يك تركيب استفاده از تناسب است. تناسب يكي از اصول طراحي سايت شركتي است كه به تفاوت هايي در اندازه اشيا مربوط مي شود. اگر يك شئ را در محيطي قرار دهيم كه مقياس كوچك تر يا بزرگ تر از خود شئ داشته باشد، شئ از چيزي كه در واقعيت هست، كوچك تر يا بزرگ تر به نظر مي رسد. اين تفاوت در تناسب توجه ناظر را به شئ جلب مي كند چون در مفهوم، صحيح به نظر نمي رسد.

تعدادي از تگ هاي HTML، به منظور آوردن تاكيد در يك صفحه وب، طراحي شده اند. براي ايزوله كردن متن، عامل blochquote را در نظر بگيريد. اين عامل سمت چپ و راست هر متني را كه در آن قرار بگيرد indent كرده و عمدا خطوط توالي (continuation)، متن هر صفحه اي را قطع كرده و توجه ناظر را به خود جلب مي كند. براي موقعيت يابي، ويژگي Positionind يك شئ را به طور كامي CSS انجام دهيد، آن را در ستوني كه در آن قرار گرفته جدا كرده و بدين ترتيب توجه ناظران را به آن جلب مي كنيد. در مورد تناقص ،blink tag را در نظر بگيريد.آري، هميشه تناقص را به وجود مي آورد اما لطفا از آن استفاده نكنيد. بهتر است از marquee tag نيز استفاده نكنيد.در طراحي سايت شركتي همان قدر كه استفاده از بعضي تكنيك ها مهم است، عدم استفاده از برخي از آنها حايز اهميت است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۹:۲۸ توسط:مينا موضوع:

مهاجرت به انگلستان تازه ترين راه

اقامت ازطريق تاسيس كسب و كار و كار آفريني
متقاضيان مهاجرت به انگلستان در گروه كار آفريني بايد بتوانند حداقل مبلغ دويست هزار پوند از سرمايه خود را به انگليس انتقال دهند. متقاضيان مهاجرت به انگلستان در اين گروه نيازي به ارائه مدارك اشتغال, دعوت به كار يا پيشنهاد شغلي نداشته و بايد پس از ثبت شركت تجاري در انگلستان نسبت به انجام فعاليت هاي تجاري, بازرگاني و اقتصادي مطابق قانون تجارت در بريتانيا اقدام نمايند .
شرايط لازم جهت اخذ اين ويزا بدين صورت مي باشد: 
1- حداقل دارايي 200000 پوند 
2- تامين هزينه هاي زندگي خانواده 
3- تسلط به زبان انگليسي در حد ايلتس 4 (هيچ مهارتي نبايد كمتر از 4 باشد)
4- توانايي مديريت يك كسب و كار در بريتانيا 
5- داشتن يك طرح تجاري بسيار خوب جهت اجرا در انگلستان
6- كسب 95 امتياز از سيستم امتياز بندي برنامه كار آفريني

پروسه اقامت
اين نوع ويزا يك ويزاي اقامتي موقت 40 ماهه است كه به متقاضي اصلي و همسر و فرزندان زير 18 سال يا 18 الي 21 سال وي كه از نظر مالي وابسته هستند تعلق مي گيرد.
مبلغ دويست هزار پوند مي تواند بصورت مشاركتي از سوي دو خانواده تهيه و طرح اجرايي نيز بصورت مشاركتي در انگلستان بايد توسط ايشان اجرا گردد. بديهي است كه هر متقاضي اصلي در پرونده هاي مشاركتي بايد شرايط ذكر شده در فوق را داشته باشد.
اين ويزا يك ويزاي اقامت موقت است و در صورت احراز شرايط قابل تبديل به اقامت دائم و پاسپورت مي باشد.
جهت اخذ اقامت دائم و شهروندي انگلستان متقاضي متعهد به شروط  زير است:
1 . طي 6 ماه اول مبلغ 200.000 پوند را به انگلستان انتقال داده و ثبت شخصيت حقوقي نمايد.
2. حداقل 2 فرصت شغلي بمدت 1 سال براي شهروندان ايجاد كند كه در اينصورت اقامت وي براي 2 سال تمديد مي شود و در صورت حفظ 2 فرصت شغلي براي يك دوره 12 ماه ديگر اقامت دائم و گذرنامه انگلستان به متقاضي اعطا خواهد شد. (توجه! درصورت ايجاد حداقل 10 فرصت شغلي براي يك دوره 12 ماهه ويزاي 40 ماهه اوليه بدون تمديد 2 ساله مستقيما به اقامت دائم و اخذ گذرنامه تبديل مي گردد)
همسر و فرزندان متقاضي از زمان اخذ ويزاي اوليه مي توانند بدون محدوديت كار و تحصيل در انگلستان نمايند اين حق براي متقاضي نيز محفوظ است اما با توجه به تعهد متقاضي اصلي به مديريت تجارت ايجاد شده، او نمي تواند در دوره هاي تحصيلي تمام وقت اشتغال به تحصيل داشته باشد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۶:۰۷ توسط:مينا موضوع: