اطلاعيه اطلاعيه .

اطلاعيه

تحصيل در انگلستان

تحصيل كردن در كشور انگلستان براي بسياري از افراد قابل توجه و با اهميت است، چرا كه دانشگاه هاي كشور انگلستان در زمره با كيفيت ترين دانشگاه هاي جهان قرار دارند و با تحصيل در يكي از دانشگاه هاي انگلستان فرد مي تواند به بهترين ها دست پيدا كند.

بطور مثال، اخذ بورسيه تحصيلي در مقاطع بالاتر، يافتن شغلي مناسب در تمام كشور هاي دنيا و در نتيجه ساختن آينده اي درخشان و با تحصيل كردن در انگلستان مي توانيد آينده اي روشن براي خود بسازيد، حتي اگر هدف اصلي شما رفتن به انگلستان باشد اما موقعيت رفتن برايتان فراهم نباشد مي توانيد با تحصيل كردن در انگلستان، به عنوان يك پل براي رفتن خود استفاده كنيد.

كشور انگلستان با در اختيار قرار دادن تسهيلات ويژه اي به دانشجويان و فارغ التحصيلان اين كشور زمينه ي اخذ اقامت انگلستان را توسط ايشان پس از دوره تحصيليشان فراهم آورده است. وكلاي پايه يك دادگستري ايران موسسه مهاجرتي آريانا پارس شما را در زمينه اخذ اقامت دائم انگلستان ياري مي رسانند.

تحصيل قبل دانشگاهي كشور انگلستان
بواسطه قدمت دانشگاه هاي ممتاز در سيستم آموزشي انگلستان و امكانات بسيار ويژه اي كه كشور انگلستان در اختيار دانشجويان خارجي براي تحصيل در انگلستان قرار مي دهد، كشور انگلستان همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصيل در معتبر ترين مراكز علمي و همه افرادي كه متقاضي اخذ اقامت دائم انگلستان بوده اند، قرار گرفته است. تحصيل در مقاطع دبستان و دبيرستان در بهترين مدارس خصوصي و دولتي انگلستان ميسر است و اين كشور براي از بين بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربيت دانش آموزان در محيطي بيگانه، شرايط ويژه اي را نظير محيا كردن خوابگاه هاي دانشجويي با امكانات پيشرفته، تهيه غذاي اسلامي و حلال، فراهم كردن بستر نظارت مستمر اولياي دانش آموز بر روند تحصيلي و زندگي  و بسياري ديگر از امكانات را جهت تسهيل و بهبود بخشيدن زندگي در حين تحصيل در انگلستان بوجود آورده است.

هزينه هاي تحصيل و زندگي در انگلستان در دوره دبيرستان و دانشگاه در حدود 20 تا 25 هزار پوند انگلستان است كه اين هزينه شامل هزينه مدرسه، خوابگاه، غذا، بيمه و … مي باشد. گفتني است كه دانش آموزان پس از سپري كردن دوره دبيرستان در انگلستان امكان ورود به بهترين دانشگاه هاي اين كشور  را دارا مي شوند، و با توجه به درآمد قشر تحصيل كرده در كشور انگلستان كه ميزان 5 تا 6 هزار پوند به صورت ماهيانه مي باشد، صرف هزينه براي تحصيل فرزندانتان در انگلستان، سرمايه گذاري بسيار ارزشمندي در راستاي آينده ايشان مي باشد. لازم به ذكر است كه دانشجويان مشغول به تحصيل در كشور انگلستان پس از اتمام دوره تحصيلي خود به راحتي مي توانند جهت دريافت اقامت دائم انگلستان اقدام نمايند و پس از گذراندن 4 سال به شهروند انگلستان تبديل شوند.نكته قابل توجه، يك شهروند انگليسي مي تواند جهت دريافت اقامت انگلستان براي افراد خانواده خود اقدام نمايند و اين بدان معني است كه خانواده دانشجو نيز مي تواند به وي ملحق شود.

از آنجا كه انگلستان امكانات بسيار ويژه اي در اختيار دانشجويان خارجي براي تحصيل در انگلستان قرار مي دهد، اين كشور همواره مورد توجه علاقه مندان به تحصيل در معتبر ترين مراكز علمي و همه افرادي كه متقاضي اخذ اقامت دائم انگلستان بوده اند، قرار گرفته است.

تحصيل در مقطع ليسانس كشور انگلستان
بر خلاف دوره ليسانس كه در بسياري از كشورها كه 4 سال و يا حتي بيشتر است، دوره ليسانس در كشور انگلستان سه ساله است اين نكته كه فرد متقاضي بعد از گذراندن دوره سه ساله ليسانس مي تواند براي دوره يك ساله فوق ليسانس انگلستان اقدام كند و پذيرش بگيرد، براي خيلي از دوست داران تحصيل در انگلستان به عنوان يكي از دلايل مهم جهت انتخاب اين كشور براي تحصيل در مقطع كارشناسي محسوب مي شود. هر فرد متقاضي براي ورود به دوره ليسانس بايد مدرك IELTS با نمره 5.5 -6 را دارا باشد. اخذ مدرك زبان هم در ايران ميسر مي باشد و هم فرد متقاضي مي تواند دوره هاي آموزش زبان انگليسي را در داخل كشور انگلستان سپري كند. گفتني است دانشجويان متقاضي اخذ پذيرش در مقطع ليسانس در كشور انگلستان مجوز همراه داشتن همراه را در اين مقطع را نخواهند داشت.

هزينه هاي زندگي

هزينه هاي زندگي در انگلستان براي دانشجويان به صورت ميانگين بين 800 تا 900 پوند در ماه مي باشد كه شامل هزينه هاي مسكن، غذا، رفت و آمد، بيمه و ساير هزينه هايي است كه دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصيل و در مقطع ليسانس در كشور انگلستان مي باشد.

حق كار

دانشجويان مقطع كارشناسي كشور انگلستان مجوز كار در محدوده اي 10 ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين 8 تا 12 پوند به ازاي هر ساعت مي باشد كه مجموع درآمدهاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند بخشي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.

حال اين سوال مطرح ميگردد كه آيا هر كس مي تواند در حين تحصيل خود ، كار دانشجويي پيدا كند يا خير ؟

پيدا كردن كار دانشجويي در هر كشوري به پارامترهاي متفاوتي نظير سطح آگاهي فرد از زبان كشورها، تجربه كاري، ويژگي هاي شخصي فرد، زمان ورود شخص به كشور و چندين عامل ديگر وابسته است. وليكن تجربه ارزشمند وكلاي موسسه مهاجرتي آريانا پارس مبين اين مطلب است كه فقط به دليل ويژگي هاي شخصي متفاوت ( مثل عدم وفق پذيري با محيط، سطح ضعيف برقراري ارتباط و يا عوامل مشابه ) مي باشد.

تحصيل در مقطع فوق ليسانس در انگلستان
كشور انگلستان مي تواند يكي از بهترين انتخاب هاي هر فرد براي تحصيل در خارج از كشور و گذراندن مقطع فوق ليسانس محسوب گردد چرا كه طول مدت اين دوره 1 سال مي باشد و با توجه به اينكه آموزش در كشور انگلستان در سطح بسيار بالايي صورت مي پذيرد، افراد پس از گذراندن مقطع فوق ليسانس از كشور انگلستان به سطحي از توانايي و تجربه دست مي يابند كه قادر خواهند بود آينده اي روشن را براي خود و خانواده خود فراهم كنند.

هر متقاضي براي تحصيل در اين دوره بايد مدرك زبان انگليسي IELTS با نمره 6-6.5 را داشته باشد. اما براي كساني كه اين نمره IELTS را ندارند اصلا جاي نگراني نيست زيرا دوره هاي ويژه اي براي كساني كه نمره 5.5 را دارند فراهم شده كه به دوره Pre-master و يا Pre-sessional شناخته مي شوند، اين دوره ها نه تنها براي افرادي است كه نياز به كسب نمره زبان بالاتري دارند بلكه مناسب براي علاقه منداني است كه قصد دارند رشته تحصيلي خود را تغيير دهند و مي توانند به راحتي با گذراندن اين دوره 6 ماهه براي فوق ليسانس اقدام كنند.

موسسه مهاجرتي آريانا پارس شمارا در راستاي كسب اطلاعات بيشتر در دوره Pre-Master به صفحه مربوط به اين دوره ها دعوت مي نمايد. در ضمن ذكر اين مطلب هم حائز اهميت است كه در دوره كارشناسي ارشد فرد متقاضي مي تواند همسر و فرزندان زير 18 سال خود را به طور همزمان ببرد ، گفتني است كه همسر فرد متقاضي نيز در انگلستان از اجازه كار برخوردار است.

حال اين سوال مطرح ميگردد كه آيا هر كس مي تواند در حين تحصيل خود، كار دانشجويي پيدا كند يا خير ؟

پيدا كردن كار دانشجويي در هر كشوري به پارامترهاي متفاوتي نظير سطح آگاهي فرد از زبان كشورها، تجربه كاري، ويژگي هاي شخصي فرد، زمان ورود شخص به كشور و چندين عامل ديگر وابسته است. وليكن تجربه ارزشمند وكلاي موسسه مهاجرتي آرياناپارس مبين اين مطلب است كه فقط به دليل ويژگي هاي شخصي متفاوت ( مثل عدم وفق پذيري با محيط، سطح ضعيف برقراري ارتباط و يا عوامل مشابه ) مي باشد.

هزينه هاي زندگي

هزينه هاي زندگي در انگلستان براي دانشجويان به صورت ميانگين بين 800 تا 900 پوند در ماه مي باشد كه شامل هزينه هاي مسكن، غذا، رفت و آمد، بيمه و ساير هزينه هايي است كه دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصيل و در مقطع فوق ليسانس در كشور انگلستان مي باشد.

حق كار

دانشجويان مقطع كارشناسي كشور انگلستان مجوز كار در محدوده اي 20 ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين 9 تا 12 پوند به ازاي هر ساعت مي باشد كه كه مجموع درآمدهاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند بخشي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.

تحصيل در مقطع دكترا در انگلستان
در تمامي كشورها دوره دكترا دوره اي 4-5 ساله است اما بدليل نظام آموزشي قوي حاكم در انگلستان طول دوره دكترا 2.5-3 سال است. كساني كه چه در انگلستان و يا هر كشور ديگري در مقطع فوق ليسانس فارغ التحصيل شده باشند مي توانند براي پذيرش در اين دوره اقدام كنند. مدرك زبان مورد نياز براي دوره دكترا IELTS 6.5 است.

يك دوره فوق العاده در انگلستان قبل از مقطع دكترا وجود دارد به نام Pre-PhD ، اين دوره 6 ماهه براي كساني كه proposal تا به حال ننوشته اند و دانش زيادي در اين رابطه ندارند و در مورد مقاله نويسي هم تجربه اي ندارند، دوره اي بسيار مفيد است و با گذراندن اين دوره مي توانند مقطع دكترا را به نحو احسن بگذرانند. علاقه مندان به تحصيل در اين دوره مي توانند با هفته اي 30 ساعت كار هزينه هاي خود را به حداقل برسانند چه بسا كه دوره دكترا بهترين موقعيت كاري را براي افراد دارد و با همكاري با اساتيد دانشگاه مي توانند اين دوره تحصيلي را شبيه به دوره كاري بكنند.

بردن همراه (همسر) و فرزندان زير 18 سال در دوره دكترا ميسر است و فرزندان مي توانند به راحتي از سيستم آموزشي پيشرفته انگلستان استفاده كرده و به تحصيل بپردازند.

هزينه هاي زندگي

هزينه هاي زندگي در انگلستان براي دانشجويان به صورت ميانگين بين 800 تا 900 پوند در ماه مي باشد كه شامل هزينه هاي مسكن، غذا، رفت و آمد، بيمه و ساير هزينه هايي است كه دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصيل و در مقطع دكترا در كشور انگلستان مي باشد.

حق كار

دانشجويان مقطع دكترا كشور انگلستان مجوز كار در محدوده اي 30 ساعته بصورت هفتگي دارا مي باشند و ميانگين حقوق اين افراد حدودا بين 12 تا 17 پوند به ازاي هر ساعت مي باشد كه كه مجموع درآمدهاي حاصله از كار دانشجويي ميتواند بخشي از هزينه هاي زندگي و تحصيل فرد را در يك سال پوشش دهد.

حال اين سوال مطرح ميگردد كه آيا هر كس مي تواند در حين تحصيل خود، كار دانشجويي پيدا كند يا خير ؟

پيدا كردن كار دانشجويي در هر كشوري به پارامترهاي متفاوتي نظير سطح آگاهي فرد از زبان كشورها، تجربه كاري، ويژگي هاي شخصي فرد، زمان ورود شخص به كشور و چندين عامل ديگر وابسته است. وليكن تجربه ارزشمند وكلاي موسسه مهاجرتي آريانا پارس مبين اين مطلب است كه فقط به دليل ويژگي هاي شخصي متفاوت ( مثل عدم وفق پذيري با محيط، سطح ضعيف برقراري ارتباط و يا عوامل مشابه ) مي باشد.
برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۰:۳۸ توسط:مينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :