اطلاعيه اطلاعيه .

اطلاعيه

اعزام دانشجو به خارج از كشور

مدير كل بورس و اعزام دانشجويان خارج وزارت علوم، تحقيقات و فناوري شرايط اعزام دانشجو به انگلستان را تشريح كرد و گفت: دانشگاه‌ها بايد فرمهاي مربوط به اعزام دانشجويان حايز شرايط را پس از تكميل و تائيد هيئت اجرايي جذب تا 15 ارديبهشت ماه ارسال كنند. 
به گزارش مهر، علي اكبر متكان گفت: فارغ التحصيلان دوره كارشناسي ارشد كه حداكثر تا 31 تيرماه 88 فارغ التحصيل شده و خواهان دريافت بورس دكتري خارج از كشور هستند جهت تشكيل پرونده بايد حداقل داراي رتبه اول تا سوم آزمون سراسري كارشناسي ارشد يا رتبه اول در هريك از رشته‌هاي تخصصي داراي اولويت بورس در مقطع كارشناسي ارشد با تأييد دانشگاه يا حداقل 1 مقاله چاپ شده در مجلات علمي– پژوهشي معتبر و يا رتبه اول تا سوم المپياد‌هاي علمي دانشجويي كشور باشند. وي دانشجويان نمونه كشوري در مقطع كارشناسي ارشد با تأييد معاونت دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري را نيز يكي از شروط اختصاصي براي اعزام به خارج عنوان كرد و گفت: مربيان آموزشي و پژوهشي داراي مدرك كارشناسي ارشد دانشگاهها و مراكز پژوهشي كه حداقل 60 درصد امتياز جدول ارتقاء را با تأييد هيئت مميزه مربوط كسب كرده باشند نيز مي‌توانند براي اعزام اقدام كنند.
مديركل بورس و امور دانشجويان خارج از كشور اضافه كرد: همچنين افرادي كه داراي خدمات و سوابق برجسته در زمينه هاي ايثارگري، فرهنگي، آموزشي، پژوهشي و فناوري هستند بايد پس از تشكيل پرونده در اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج، برجسته بودن آن افراد در اين زمينه ها توسط كميته‌هاي تخصصي، اداره كل و شوراي مركزي بورس احراز شود.
وي قبولي در مصاحبه بررسي صلاحيتهاي علمي- مدرسي داوطلبان حائز شرايط را نيز يكي ديگر از شروط اعزام دانست و گفت: متقاضيان بايد حداقل نمره زبان مورد نياز براي اعزام برابر با 50=MCHE و يا معادل آن را كسب كرده باشند.
متكان اضافه كرد: درصورت عدم كسب حدنصاب نمره زبان و يا عدم ارائه پذيرش رشته و گرايش مورد نياز براي ادامه تحصيل پس از يكسال (از تاريخ موافقت اوليه اداره كل با بورس متقاضي) اعزام منتفي مي‌شود.
وي سپردن وثيقه ملكي كه ميزان آن با توجه به كشور، محل تحصيل و بر اساس مصوبات شوراي مركزي بورس تعيين مي‌شود را از ديگر شرايط اعزام عنوان كرد و اولويت شرط اعزام دانشجو به انگلستان را براي دانشگاههاي مجري دوره دكتري دانست.
مدير كل بورس وزارت علوم اضافه كرد: دانشگاهها بايد فرم‌هاي مربوط به اعزام دانشجويان حايز شرايط خود را پس از تكميل و تائيد هيئت اجرايي جذب تا تاريخ 15 ارديبهشت ماه ارسال كنند.
وي با اشاره به تعداد دانشجوياني كه براي ادامه تحصيل در دوره دكتري در سال آينده به خارج از كشور اعزام مي شوند گفت: براي اعزام سال آينده سقف 200 تا 250 نفر را در نظر گرفته‌ايم.
متكان با بيان اينكه تمام دانشجويان بورسيه در دانشگاههاي برتر دنيا تحصيل مي كنند، اظهار داشت: براي سال آينده اعزام به سه كشور انگلستان، كانادا و آمريكا صورت نمي‌گيرد
برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۰۵:۴۹ توسط:مينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :