اطلاعيه اطلاعيه .

اطلاعيه

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان هم مانند مهاجرت به هر كشور ديگري، طبيعتا از يك انگيزه فردي سرچشمه مي‌گيرد. لازم است ابتدا مشخص كنيد كه هدف شما از مهاجرت به انگلستان چيست؛ آيا صرفا قصد استفاده از امكانات خاصي را در اين كشور داريد؟ يا از مهاجرت به انگلستان قرار است به‌عنوان پلي براي اخذ شهروندي اين كشور استفاده كنيد يا صرفا براي پيوستن به دوستان و خويشاوندان و زندگي در كنار آن‌ها قصد مهاجرت به انگلستان را داريد؟

انگلستان يكي از مقصدهاي محبوب مهاجرت در كل دنيا است. مهم‌ترين مزاياي مهاجرت به انگلستان را مي‌توان در چند مورد زير خلاصه كرد:

انگلستان در ميان كشورهاي جي۸، يكي از بهترين استانداردهاي زندگي را دارد.
انواع فرهنگ‌ها و اديان و مذاهب در اين كشور به چشم مي‌خورند و مي‌توان اين كشور را يك جامعه متنوع با مليت‌هاي مختلف دانست.
سيستم بهداشتي و درماني مطلوبي دارد.
يكي از مهم‌ترين اعضاي اتحاديه اروپا و پايتخت آن (لندن)، مركز اقتصادي مورد توجه در كل دنيا است.
پاسپورت انگليس يكي از پاسپورت‌هاي ارزشمند براي سفر به چهار گوشه دنيا است. با در اختيار داشتن پاسپورت انگليسي مي‌توان بدون ويزا  به بسياري از كشورها سفر كرد.
براي مطالعه قوانين انگلستان و اطلاع از خدمات ارائه شده در اين كشور مي‌توانيد به وب‌سايت رسمي دولت انگلستان مراجعه كنيد يا با يك وكيل و مشاور متخصص در امور مهاجرت مشورت كنيد. براي پرداخت هزينه تعيين وقت سفارت انگليس همكاران ما در پيمنت۲۴ شما را راهنمايي خواهند كرد.

مهاجرت به انگلستان

مقاله‌هاي مرتبط:
با انواع ويزاي آمريكا براي اقامت دائم يا موقت آشنا شويد
راحت‌ترين و ارزان‌ترين كشورها براي دريافت تابعيت دوم كدام هستند
مهاجرت به انگلستان مي‌تواند مقدمه‌اي براي تبديل شدن به يك شهروند انگليسي باشد. لازم به ذكر است كه «اقامت دائم» و «شهروندي» دو مفهوم جدا بوده و هر يك حق و حقوق خاص خود را در يك كشور دارا هستند. پس از اخذ ويزا و زندگي به مدت ۲ الي ۵ سال در انگلستان، مي‌توان براي گرفتن اقامت دائم در اين كشور درخواست داد.
براي گرفتن حق شهروندي انگلستان هم افراد بالاي ۱۸ سال، اگر ۵ سال در انگليس زندگي كرده باشند (اگر همسر بريتانيايي داشته باشيد، اين مدت به ۳ سال كاهش مي‌يابد)، پس از طي اين مدت مي‌توانند اقدام كنند.

با توجه به مطالبي كه تا اينجا گفتيم در هرصورت و با هر هدفي كه قصد رفتن به انگلستان را داريد، از سفري كوتاه و توريستي گرفته تا گرفتن اقامت دائم و شهروندي انگلستان، اولين اقدام اخذ ويزاي انگلستان است.

آشنايي با انواع ويزاي انگلستان

براي اين‌كه تخميني در مورد مدت زماني كه طول مي‌كشد تا ويزاي شما صادر شود در دست داشته باشيد مي‌توانيد از وب‌سايت رسمي تحصيل در انگلستان استفاده كنيد. انواع ويزاي انگلستان به ۴ دسته كلي تقسيم مي‌شوند كه هر يك انواع مختلف دارند:

۱. ويزاي كار، اشتغال و سرمايه‌گذاري در انگلستان (Work visas)

۲. ويزاي ويزيتور (توريستي) براي اقامت كوتاه‌مدت در انگلستان (Tourist and short stay visas)

۳.ويزاي تحصيلي انگلستان (Student Visas)

۴. ويزاي عبور (ترانزيت) از طريق انگلستان (Transit visas)

انواع ويزاي انگليس

ويزاي كار، اشتغال و سرمايه‌گذاري در انگلستان (Work visas)

ويزاي كار براي مهاجرت به انگلستان شامل سه ويزاي Tier 2 ،Tier 1 و Tier 5  است. كساني كه قصد مهاجرت به انگلستان از طريق سرمايه‌گذاري و ايجاد شغل در زمينه‌هاي مختلف را دارند، بايد ويزاي گروه Tier 1، كساني كه از طرف يك اسپانسر در انگليس دعوت به كار مي‌شوند ويزاي Tier 2 و افرادي كه براي كار به‌صورت موقت (ماموريت) توسط يك اسپانسر دعوت مي‌شوند ويزاي Tier 5 دريافت كنند.

زيرشاخه‌هاي ويزاي كار براي مهاجرت به انگلستان به شرح ذيل است:

 ويزاي Tier 1 از نوع كارآفريني (Entrepreneur)

اين ويزا براي سرمايه‌گذاري و راه‌اندازي كسب‌و‌كار در انگلستان و حداكثر به مدت ۳ سال و ۴ ماه قابل صدور است. اگر ۳ ساله صادر شود، مي‌توانيد آن‌ را ۲ سال ديگر هم تمديد كنيد.

ويزاي Tier 1 استعدادهاي خاص (Exceptional Talent)

اين ويزا طي دو مرحله و به مدت حداكثر ۵ سال و ۴ ماه، براي افرادي صادر مي‌شود كه بتوانند در مرحله اول اثبات كنند داراي استعداد خاص و ويژه‌اي هستند. همچنين قصد سرمايه‌گذاري در انگلستان را هم دارند. ويزاي استعدادهاي درخشان قابليت تمديد ۵ ساله دارد.


ويزاي Tier 1 سرمايه‌گذاري (Investor)

اين ويزا به ويزاي ۲۰۰۰۰۰ پوندي انگلستان هم معروف است؛ زيرا شرط اصلي آن داشتن مبلغ ۲۰۰ هزار پوند براي سرمايه‌گذاري به شكل دلخواه در انگلستان است. البته مهارت در زبان انگليسي و داشتن طرح و برنامه مشخص براي به‌كارگيري سرمايه هم ضروري است. اين ويزا تا ۳ سال و ۴ ماه قابل صدور و تا ۲ سال هم قابل تمديد است.

ويزاي Tier 2 عمومي (General)

اگر به دليل داشتن مهارت و تخصص خاصي از طرف يك كارفرما در انگلستان دعوت شويد، مي‌توانيد با حمايت كارفرما اين ويزا را درخواست و دريافت كنيد كه حداكثر ۵ سال و ۱۴ روز اعتبار داشته و تا ۵ سال هم قابليت تمديد دارد.

ويزاي Tier 2 امور ورزشي (Sportsperson)

اين ويزا براي افرادي كه ورزشكار حرفه‌اي يا مربي واجد شرايط لازم بوده و قصد توسعه رشته ورزشي خود را در بالاترين سطوح در انگلستان داشته باشند، در نظر گرفته شده است.

ويزاي Tier 5 كار موقت در امور خيريه (Temporary Worker – Charity Worker)

براي اشتغال موقت در امور خيريه و به دعوت و حمايت از طرف يك اسپانسر مجاز در انگلستان در نظر گرفته شده است.

ويزاي Tier 5 كار موقت در حوزه ورزش و خلاقيت (Temporary Worker – Creative and sporting)

براي اشتغال موقت در امور ورزشي و به دعوت و حمايت از طرف يك اسپانسر مجاز در انگلستان است.
برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۰:۵۴ توسط:مينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :