اطلاعيه اطلاعيه .

اطلاعيه

بايد ها ونبايد هاي طراحي سايت

طراحي سايت، موضوعي مهارت آميز است. در ساخت و طراحي سايت در تهران مسائل بسيار زيادي وجود دارد كه بايد مد نظر قرار گيرد. بدين جهت، ليستي از بايدها و نبايدها در  طراحي سايت را معرفي مي كنيم كه هر فرد طراح بايد به آنها توجه داشته باشد.
بايدها
سعي كنيد در همه دستگاه ها، تجربه اي مشابه و يكسان فراهم نماييد
بازديدكنندگان سايت شما، ممكن است دستگاه هاي مختلفي را استفاده كنند: ممكن است از طريق كامپيوتر روميزي يا لب تاپ، تبلت، موبايل، موزيك پلير يا حتي ساعت خود، سايت شما را بازديد نمايند. بخش عمده اي از طراحي UX [تجربه ي كاربري] بر اين نكته تمركز دارد كه بازديدكنندگان با هر دستگاهي كه به سايت شما متصل شدند بايد تجربه مشابهي داشته باشند. طراحي سايت شما بايد به گونه اي باشد كه اگر بازديدكنندگان، سايت شما را از طريق تلفن همراه خود مشاهده كردند، با هيچ گونه مشكلي مواجه نشوند و بتوانند هر چيزي كه نياز دارند را به آساني پيدا كنند، درست مانند زماني كه در منزل خود نشسته و با كامپيوتر روميزي خود، مشغول بررسي و مشاهده سايت شما مي باشند.
سعي كنيد يك ناوبري واضح با كاربري آسان طراحي كنيد
ناوبري را مي توان به عنوان سنگ بنا در طراحي سايت دانست. به ياد داشته باشيد، اگر كاربران نتوانند به راحتي و آساني كار خود را در سايت شما به پيش ببرند و يا مسيرهاي خود را به سهولت پيدا كنند، ديگر هيچ مهم نيست كه سايت شما چقدر خوب است. به همين خاطر، ناوبري سايت شما بايد:
آسان باشد (همه سايت ها بايد ساده ترين ساختار ممكن را داشته باشند)
واضح باشد (آپشن هاي ناوبري بايد براي بازديدكنندگان، آشكار باشند)
يكپارچه باشد (سيستم ناوبري صفحه اول بايد با ساير صفحات يكسان و يكپارچه باشد)
ناوبري خود را به گونه اي طراحي كنيد كه با كمترين كليك، بازديدكنندگان شما را به محلي كه مي خواهند برساند.
تغيير رنگ لينك هاي مشاهده شده
لينك ها، عاملي كليدي در اين فرآيند ناوبري در طراحي سايت در تهران ها هستند. اگر لينك هاي مشاهده شده، تغيير رنگ پيدا نكنند، ممكن است بازديدكننده، به صورت غيرعمدي بارها و بارها يك صفحه تكراري را كليك و مشاهده نمايد. دانستن مكان هاي قبلي و فعلي، تصميم گيري براي رفتن به مكان بعدي را آسان تر مي كند. دانستن اينكه چه صفحاتي قبلا مشاهده شده اند، به كاربر كمك مي كند كه ديگر به صورت غيرعمدي يك صفحه را به صورت تكراري مشاهده نكند.
سعي كنيد اسكن و مرور صفحات را آسان نماييد
هنگامي كه كاربران به سايت شما مراجعه مي كنند، بيشتر احتمال دارد كه بخواهند سايت شما را به سرعت، اسكن و مرور كلي نمايند، تا اينكه بخواهند آن را به صورت كامل مورد مطالعه قرار دهند. بنابراين، اگر كاربري بخواهد، محتوايي را پيدا كند و يا عملياتي را تكميل كند، احتمالا، شروع مي كند به مرور كردن سطحي سايت، تا وقتي كه به چيزي كه مي خواهد برسد و شما به عنوان يك طراح مي توانيد از طريق طراحي يك سلسله مراتب مناسب بصري، آنها را در اين امر ياري نماييد. سلسله مراتب بصري در طراحي سايت ها اشاره دارد به چيدمان يا ارائه المان ها به نحوي كه مهم و اهم را الهام كند. موارد مهم مانند عناوين صفحه، فرم هاي لاگين، آيتم هاي ناوبري، يا ساير محتويات مهم را به نقطه كانوني تبديل نماييد به نحوي كه در اولين نگاه، نظر بازديدكنندگان را به خودشان جلب كنند.

مرورآسان در طراحي سايت

پس از طراحي سايت همه لينك ها را دوبار چك كنيد
اگر كاربران در سايت شما بر روي يك لينك كليك نمايند و با خطاي 404 مواجه شوند، به آساني از سايت شما دلسرد خواهند شد. وقتي كه بازديدكنندگان به دنبال مطلبي مي گردند، انتظار دارند كه هر لينك، آنها را به مقصدي كه مي گويد، هدايت كند، نه اينكه با خطاي 404 مواجه شوند و يا به جايي كه انتظار نداشتند هدايت شوند.
اطمينان حاصل كنيد كه در طراحي سايت شما عناصر قابل كليك، شبيه به يكديگر باشند
ظاهر يك شي، بيان كننده نحوه استفاده از آن است. عناصر بصري كه شبيه لينك يا دكمه هستند، اما قابل كليك كردن نيستند، (مثلا كلماتي كه زير آنها خط كشيده شده ولي لينك نيستند) مي توانند به آساني باعث سردرگمي كاربران شوند. كاربران بايد بدانند كه كدام قسمت از صفحه قابل كليك كردن است و كدام بخش از صفحه، ساده است و قابل كليك كردن نيست. عناصر قابل كليك را براي كاربران، آشكار و واضح نماييد.
برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۸:۱۶ توسط:مينا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :